De Voornse Sluis bij Spijkenisse gaat vanaf zaterdag weer beperkt open voor de scheepvaart. Waterschap Hollandse Delta had op 17 augustus een schutverbod ingesteld om het zoete water in het Brielse Meer te beschermen tegen het zoute zeewater. Het schap meldt dat maatregelen om voldoende zoet water beschikbaar te houden goed werken en dat de schepen daarom weer een paar keer per dag door de Voornse Sluis mogen.
Het Brielse Meer is een belangrijke zoetwaterbuffer voor het westen van het land. Om de verzilting tegen te gaan heeft het schap onder meer werkzaamheden uitgevoerd aan een gemaal in Hellevoetsluis, waardoor deze tijdelijk water vanuit het Haringvliet door het Kanaal door Voorne pompt. Normaal pompt dit gemaal water alleen vanuit het kanaal naar het Haringvliet.
"De extra aanvoer van zoet water uit het Haringvliet via het Kanaal door Voorne naar het Brielse Meer werkt goed", meldt Hollandse Delta. Ook worden de mogelijkheden om zoet water in te laten via de Bernisse naar verwachting beter.
Door: ANP